Caterham Slovakia

O nás

“Zakladateľ Lotusu Colin Chapman si ani v tých najdivokejších snoch nepredstavoval, že jeho legendárny dizajn prežije viac než 50 rokov, stane sa meradlom rýchlosti, ovládateľnosti a jeho predaj bude rozšírený vo viac ako dvadsiatich krajinách sveta. Caterham Seven to dosiahol. A ešte oveľa viac !”

Ansar Ali

managing director Caterham Cars.

Naša spoločnosť Rotos Racing s.r.o. vám ako výhradný importér a predajca prináša britské vozidlá Caterham na slovenské cesty.
Caterham je tradičné britské športové vozidlo s viac ako 50 ročnou tradíciou. Britská spoločnosť Caterham v roku 1973 odkúpila od Lotusu práva na výrobu modelového radu Seven a ďalej pokračovala vo výrobe týchto nefalšovaných športových vozidiel určených na cesty. Značka aj modely si prešli dlhoročným vývojom v oblasti techniky a dizajnu. Dnes pred nami stoja modely zodpovedajúce moderným štandardom, ktoré si aj napriek dobe zachovali tú pravú nefalšovanú esenciu prvých Caterhamov.

Modely Caterham dodnes dodávaju ako jedny z mála ten pravý pôžitok z jazdy.

 

Tomáš Duplinský
Peter Vasilčák
Anton Rozbora


Vedenie spoločnosti Rotos Racing s.r.o.

 

História značky

1957

Lotus 7 Colina Chapmana bol predstavený na London Motorshow

1973

Caterham zakúpil práva na výrobu Lotusu Seven a pokračuje vo výrobe legendárnej sedmičky

1995

Vznik Caterham Academy pre začínajúcich závodných jazdcov

2000

Rozšírenie ponuky o SV verziu (rozšírenú), ktorá poskytuje viac priestoru pre posádku a väčšiu stabilitu

2006

Predstavenie novej karosérie so skeletom (zvýšenie tuhosti o 12%). Caterham Academy registruje celkovo 700 jazdcov v 11 krajinách sveta

2007

50. výročie značky Caterham, oslava modelom CSR - najväčší a najmodernejší model značky Caterham

2011

Po dvoch rokoch vývoja predstavuje Caterham vozidlo Caterham Lola SP300R - čistokrvný závodný špeciál vyvíjaný v spolupráci s renomovanou britskou firmou Lola